List/Grid Arhiva anuala: 2017

Prima clasă de voluntari liceeni ai Fundației Autonom

Ceasurile arătau ora 14:30. Agitația creștea, mâinile ne erau umede, semn clar al emoțiilor care ne dădeau târcoale. Avea să iasă totul bine, vom reuși să transmitem ceea ce dorim?… Mai mult »

Un plus de autonomie pentru cabinetele și laboratoarele din școli

Din păcate, laboratoarele și cabinetele de specialitate din cele mai multe școli din România și-au pierdut strălucirea de altădată. Experimentele și cercetările din cadrul orelor de chimie, fizică sau biologie… Mai mult »

Little People, large smiles

Prietenia dintre Fundația Autonom și Asociația Little People s-a legat chiar în urma primei vizite pe care voluntarii Autonom din agenția Iași au făcut-o la Spitalul de Copii „Sfânta Maria”,… Mai mult »

Change Architects

Voluntarii Fundației Autonom s-au alăturat cu drag programului educațional Change Architects, prin care copiii din mai multe județe au fost ajutați și încurajați să îmbunătățească societatea și comunitățile din care… Mai mult »

1 Iunie – Fundația Autonom, alături de copii

Pe un fundal de râsete zglobii, poftă de viață, cireșe roșii în obraji și dor de vacanță, a venit 1 iunie, acea zi din an în care ne celebrăm copiii…. Mai mult »

Antreprenor de sezon

Cum primăvara înfloresc mai abitir și afacerile, am decis să ne implicăm și noi în ediția a doua a proiectului “Antreprenor de sezon”, organizat de Minds Hub – primul hub… Mai mult »

Educatie ecologica prin arta

Toti ne dorim o natura curata, de care sa se bucure si nepotii nostri, candva. Si ce cale mai buna de a ne asigura un viitor ecologic decat aceea de… Mai mult »

Fapte bune, premiate la Gala Oameni pentru Oameni

Ca la fiecare inceput de ianuarie, cand facem bilantul pentru anul ce tocmai s-a incheiat si ne formulam rezolutiile pentru noul an, ne oprim si asupra acelor proiecte care ne-au… Mai mult »

© 2017 fundatia.autonom.ro. Toate Drepturile Rezervate.