„Clubul de Carte” la Episcopia Devei și Hunedoarei!

„Prin intermediul celor de la Asociația Alături de Tineri am aflat despre această frumoasă inițiativă și despre nevoile acestor tineri.
Spațiul în care se desfășoară întâlnirile lor este oferit de Episcopia Devei și a Hunedoarei, iar tot ce le lipsea era o biblioteca mai „modernă” de unde să poată împrumuta cărțile dorite. Ne bucurăm că am putut ajuta la creșterea numărului de cărți din bibliotecă și la susținerea tinerilor pasionați de lectură.” ne mărturisesc colegii noștri.

Pe prietenii noștri, îi găsim și pe Pagina Alături de Tineri, pe Facebook, unde ne transmit următorul mesaj:

„Mulțumim, Fundatia Autonom, pentru frumoasa donație de carte și sperăm la o colaborare cât mai îndelungată!🙏🙏 Cei mai câștigați sunt tinerii cititori!”
Vă mulțumim, la rândul nostru, pentru implicarea și dedicarea de care dați dovadă! 👏🏽

Sunt două lucruri esențiale care te vor face înțelept – cărțile pe care le citești și oamenii pe care-i întâlnești.” – Jack Canfield

Vă mulțumim!
Pentru a ajunge la noi proiectul pe care îl susții, ne poți scrie la secțiunea „Propune un proiect”!
Pentru că promovăm evoluarea și implicarea, vom analiza cererea ta!